logo lanitplast
 

Centrála Praha
LANIT PLAST, s.r.o.
Hlubočinka 809
251 68 Sulice
 
odkaz na kontakt
 
více kontaktů 

VLNITÉ KOMŮRKOVÉ (DUTINKOVÉ) VLNITÉ DESKY Z POLYKARBONÁTU

PO VYPRODÁNÍ SKLADOVÝCH ZÁSOB BUDE PRODEJ UKONČEN

MARLON CST LONGLIFE - určeno pro sektor HOBBY, AGRO.

Jde o vlnité komůrkové desky vyrobené z nerozbitného POLYKARBONÁTU s jednostranným UV filtrem.

Marlon CST čirá

MARLON CST Longlife - vlnitá komůrková (dutinková) polykarbonátová deska. Vyrábí se v síle 4 mm a 6 mm (6mm je v nabídce v ČR) se třemi stěnami (dvě komůrky-dutinky). V nabídce je čirá barva s vnitřní jemnou strukturou - ledový povrch, barva opál (mléčně bílá) nebo bronz (kouřově hnědá). Profil desky je 177/51 - profil je kompatibilní se vlákno-cementovou střešní krytinou Cembrit A5 nebo A6 - "velký eternit". Komůrky jsou přímo z výroby profesionálně uzavřené (zatavené). Dostupnost - na objednávku, ověřte telefonicky.

Použití
Desky Marlon CST Longlife jsou
ideální pro prosvětlení střech z "velkého eternitu", k zastřešení pergol, zahradních přístřešků, zastřešení zastávek MHD, apod. Široké využití nacházejí desky v průmyslu a zejména v zemědělství jako prosvětlení střech.

Mechanické vlastnosti
Polykarbonátové desky Marlon CST Longlife vykazují perfektní mechanické vlastnosti, takže jsou odolné vůči krupobití i ostatním vlivům normálního počasí. Jsou vyrobeny z polykarbonátu, což je prakticky nerozbitný materiál. Z polykarbonátu se vyrábí také čelní reflektory automobilů, kojenecké láhve, nerozbitné kryty strojů, okna letadel, ponorek, kosmických lodí. Desky Marlon CST mají teplotu použití stabilně do 100oC, nárazově krátkodobě až do 130oC.

Požární vlastnosti
Marlon CST podle ČSN 73 0863 - index šíření plamene i=0mm/min
Marlon CST podle ČSN 73 0865 - hořící neodkapává ani neodpadává; nehořící neodkapává, odpadává 
Marlon CST podle ČSN 73 0862 (od 2008 norma neplatí - pouze informativní) - hořlavost C1
Marlon CST podle ČSN EN 13501-1:2007 - třída reakce na oheň - B, s1, d0
Veškeré dostupné zkušební protokoly a certifikáty naleznete v odkazu Certifikáty.

Odolnost vůči chemikáliím
Polykarbonát je termoplast. Jako každá umělá hmota může být citlivý na vliv mnoha chemikálií včetně běžných čistících prostředků. Polykarbonát v žádném případě nesmí přijít do kontaktu s organickými rozpouštědly nebo barvami. Bližší údaje o chemické odolnosti polykarbonátu Marlon CST Longlife naleznete v Technickém listu nebo kontaktujte svého prodejce.

Životnost desek Marlon CST Longlife
Desky mají jednostranný UV filtr, který chrání materiál desek proti škodlivému vlivu slunečního záření (UV záření způsobuje u většiny plastů rozpad jejich molekulárních vazeb - křehnutí). Desky Marlon nekřehnou, nežloutnou, ani nijak nestárnou rychlostí obvyklou pro ostatní běžné plasty. Trvanlivost polykarbonátových desek Marlon CST Longlife bývá ve střední Evropě obvykle cca 20-25 let, může však být i výrazně delší, ale i kratší. Velmi však záleží na vnějších vlivech v místě instalace jako jsou intenzita slunečního záření (ve velmi slunných oblastech je životnost desek poněkud kratší nežli v oblastech v malým průměrným množstvím slunečního svitu), místní povětrností podmínky (především rychlost větru), úroveň znečištění ovzduší z obou stran desek (exhalace z aut, spaloven, vliv zemědělských a průmyslových objektů, množství prachu ve vzduchu, všeobecná úroveň kyselosti dešťů v dané oblasti, apod.). Všechny tyto negativní vnější vlivy mohou životnost polykarbonátu zásadním způsobem zkrátit. Údaje o životnosti platí samozřejmě pouze za předpokladu, že desky jsou namontovány v souladu s montážním návodem.

Záruka
Polykarbonátové desky Marlon CST Longlife mají smluvní prodlouženou záruku 10 let na nerozbitnost běžným krupobitím (viz přesné znění záručních podmínek).
Polykarbonátové desky Marlon CST Longlife mají smluvní prodlouženou záruku 10 let, že nedojde k poklesu světelné propustnosti o více než 6% proti původní hodnotě (viz přesné znění záručních podmínek).

© 2009 - LANIT PLAST, s.r.o.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti, soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace